CONNY


První dny (a týdny)

Jmenuju se CONNY a jsem Border collie, nebo spíše border koliák. Celým jménem Conny Artic shine. Někdy mi taky říkají: "konipas", "konislav", "konisko", "koňajz" a podobně. Narodil jsem se 22.února 2012 a od 20.dubna jsem u svých páničků. Na fotkách, tady na mé stránce, jsou a budou některé mé zážitky s mým komentářem.

Dny mínus 1.

Dáledále


Den 1.

Tady jsou mé obrázky


Moc by mne zajímalo, proč mi tu dávají ten pelech? (video)


Moje první výlety

TADY


Výlet na Studeničný

TUTOK DÁLE


Na výletě (video)


Poprvé na Malé Fatře

Jednou takhle v květnu jsme s páničkama vyrazili na Malou Fatru. Žádný velký výlet pěšky, jenom kousek od lanovky na Chatu pod Chlebom a zpátky. Prý hlavně proto, abych se naučil jezdit autem, proto že, to mi zatím moc nejde.

TUTOK ĎALEJ


Proč se vlastně jmenuju CONNY?

První předpoklad prý je, že pocházím ze smečky, která se narodila jako tzv. "vrh C", a tudíž musím mít zřejmě jméno, které začíná na "C". Ale to je jen taková "technikálie". Druhý důvod už museli vymyslet páničci, když dostali od chovatelů úkol najít pro mne jméno. Prý to bylo takto: Páničci byli jednou na moooc fajn výletě na skialpech ve Východním Tyrolsku, konkrétně v jakési dědině, která se jmenuje Obertilliach. A nad Obertilliachem je malé lyžařské středisko, které končí, resp. začíná, na nádherných loukách (ca 2000m vysoko), kterým se tam říká CONNY ALM (Conny pastviny). Jsou tam také perfektní výhledy. V zásadě se dá říct, že teď jsou to už moje louky a sjezdovky :o))). Sranda ještě je, že u horní stanice lanovky, která až na Conny Alm vede, je prý fajn hospoda, které se jmenuje úplně stejně...CONNY ALM. No, a proto, že se jim tam moc líbilo, nejenom v té hospodě :o))), ale v celém údolí a na kopcích, dali mi jméno CONNY, a teď mi ještě slibují, že mne tam někdy vezmou.

A dodatek. Až posléze si prý páničci uvědomili, že to moje jméno CONNY, které vychází z pojmenování pastvin CONNY ALM nad Obertilliachem, je opravdu symbolické. Vždyť my borderky z těch pastvin (sic né v Rakousku ale ve Skotsku a Anglii) pocházíme.......a když jsme s páničkama na výletě právě někde na almech nebo pastvinách...je mi tam strašně fajn. Akurát jsem ještě nestačil zjistit zda by se mi podařilo sehnat dokupy nějaké to stádečko :o))


Moje sestra Cherry

Někdy chodíme navštívit moji sestru Cherry, která bydlí s mojí mamkou celkem nedaleko.

DÁLE


Poprvé na Velké Rači (1236m)

DÁLE


Výlet na Lietavský hrad

Protože se prý musím naučit jezdit v autě (to abychom mohli vyrazit někde dále) jezdíme na různé krátké výletky, kde by zřejmě páničci pěšky normálně ani "nepáchli", i když je tam mnohdy docela pěkně. A tak jsme jednou vyrazili na Lietavský hrad nedaleko Porůbky.

DÁLE


Poprvé ve Vysokých Tarách, 8.-10.6.2012

Páničci pořád básnili, že by vyrazili do Tater, ale že to není takové jednoduché, že jsem ještě malý. A tak jsem je přemluvil, že ať to zkusíme, že se budu chovat slušně a na nějakou tu tůru...no uvidíme. V pátek "po šichtě" jsme tedy vyrazili. V autě už jakž takž umím jezdit, takže cesta do Smokovce byla v pohodě. V penziónu Partizán to taky bylo fajni. Navíc paní domácí má ráda pejsky a do mne byla úplně "paf". Páničci mne nejdřív seznámili se Smokovcem, s různými chodníčky a hospodami. V jedné, prý nějaké "Horolezecké chatě", to bylo obzvášť zajímavé, proto-že tam bydlel "Burčo", což je asi jedenapůlroční labrador. Pořád jsme si hráli až nás obojí páničci museli hledat někde nad hospodou v křoví. V sobotu, že musím vyzkoušet nějakou jednoduchou a krátkou tůru....a tak jsme vyjeli lanovkou na Skalnaté pleso (v lanovce už je to také v pohodě)a pak jsme šli na Zamkovského chatu. Tam to bylo taky dobré. Kromě jiných, například tam byl straaašně velký "Lukáš" - prý kříženec kavkazana s labradorem, tam byla strašně hravá podhalanka, to byla sranda. A potom jsem už byl tak unavený, že kde jsme se zastavili, tam jsem usnul. Ale už se těším až zase vyrazíme do Tater, nebo někde jinde na kopce.

Dále


Jak jsem se učil spát pod stanem, Malá Fatra, 15. - 17.6.2012

Jelikož jsem spaní a vůbec přebývání v ubytování hotelového typu zvládnul prý dobře, rozhodli páničci, že se musím naučít spát pod stanem. Ostatně mám pocit, že kvůli tomu koupili i nový stan. A tak jsme vyrazili na Malou Fatru do kempu "Belá Nižné Kamence", což je nedaleko Terchové. Bylo to perfektní a moc se mi to líbilo, trošku jsem si akurát musel zvyknout, že přes stanovou plachtu je sice dobře slyšet ale nejde přes ní prolézt. Kemp byl poloprázdný, takže jsem si moh lítat kde mne napadlo, a byli tam i různí kamarádi psi, například ridžbek "Floyd". Páničci mne vzali na Chleb a na Chatu pod Chlebom a druhý den na Chatu Pod Grůňom. Vzhledem k tomu, že bylo docela vedro, to bylo tak akurát.

TADY JSOU OBRÁZKY


Víkend na Porůbce, 22. - 24.6.2012

Pár obrázků z našeho víkendového výletu na Porůbku, Čičmany a okolí. Sice, než jsme se "usalašili" v pelechu v kempu Slnečné skaly objeli jsme skoro půl Slovenska, ale bylo fajn.

TUTOK


S páničkama v rakouských Wölzer Tauern, 5. - 10.7.2012

Moc se o tom tady nebudu rozepisovat, protože prakticky všechno je na stránkách mých páníčků a nebo fotky přímo TADY. Ale bylo strašně fajn, potulovat se po horách, po pastvinách a lítat po potoku.


Různé výlety v létě 2012

Bacówka pod Ryczerzowou, 29.7.2012

Vysoké Tatry, 2. - 5.8.2012

Trenčín a Strážovské vrchy, 10. - 12.8.2012

Wielka Racza, 19.8.2012

Turiec a okolie, 24. - 26.8.2012

Malinký přechod Beskyd, 7. - 9.9.2012, vše je na stránkách mých páničků

S páničkama na dovolené v Rakousku I. a II., 14. - 23.9.2012


Moje "imidžovky", jednou takhle na podzim

S páničkama občas chodíme na procházku kousek nad barák kde bydlíme. Přes léto se tam pasou ovce, a páničci mi vždycky říkají, že až budu o trochu větší, že to s nima "zkusíme", ať se ukáže jestli jsem opravdu ta Border Kolie :o))), jako kdyby to neměli na papíru. Nicméně, občas si páníček vezme foťák a snaží se udělat takové ty "žánrové snímky do magazínu" :o))). Tu jsou některé.

TU JSOU NĚKTERÉ


Jak jsem byl na Vánoce 2012 s páničkama ve Vysokých Tatrách

Moje první Vánoce. Páničci říkali, že na Vánoce vždycky jezdí do Tater...je prý tam větší klid, vždycky tam bývá sníh, a vůbec...je třeba si prý odpočinout....to tedy nevím proč, když já bych nejraději pořád někde lítal po sněhu, po lese a tak podobně. Ještě že páničci mají ty skíííalpy, nebo jak to říkají těm lyžím, kde nalepí takové chlupaté cosi a potom na tom jdou normálně dokopce. Ještě větší sranda je, když to chlupaté sundají, to pak můžu za nima uhánět co to dá. Potom ještě mají i nějaké obyčejné lyže, ale s těma jezdí na lanovce a to pak musím s druhým páničkem (páničkou) sedět někde v báru a čekat až se ten první páníček vrátí........A hurááááá, zase jsme se byli podívat za Burčem v Horolezecké chatě ve Smokovci. I když je skoro o 2 roky starší, pořád je s ním sranda. Burčo je Labrador, to už jsem psal někdy dříve. No byl to docela fajni, jen kdyby v tom penziónu kde jsme bydleli, neměli to podlahové vytápění...pro samé teplo od země si tam nebylo skoro kde lehnout a k sobě do postele mně tam páničci nepustili:o))).

Pár fotek je tady......

ZDE  DÁLE

...a kde jsme všude byli.... je na stránkách mých páničků....


POKRAČOVÁNÍ TADY NA "FEJSBŮČKU"

POKRAČOVÁNÍ


HOME