2011

Pro mapu KLIKNI MAPA


PF 2011

PF 2011


Malá Fatra, 2.1.2011, První letošní

Ale byl to jen takový pokus o nasazení pásů :o))))

Dále


Velká Rača, 9.1.2011

Pár obrázků z vršku Velké Rače (1236m n. m.)

Tak dále


Velká Rača, 28.1.2011

Panoráma Wielke Rycerzowe a okolních kopců pořízené při jednom ze skialpových výletů na Velkou Raču. Focené z okna chaty na Velké Rači.

Klikni pro zvětšení


Malá Fatra, 30.1.2011

Za nádherného počasí "z kopce na kopec" (Snilovské, Kriváň, Révajka, skoroChleb, Chata pod Chlebom). Jen toho sněhu mohlo být o něco více.

Další obrázky

JAK SE JDE NA CHLEB - video


Vysoké Tatry, víkend na Štrbském Plese, 4.-6.2.2011

Z téměř třech týdnů krásného počasí byly jediné tři dny hnusu ty, které jsme byli na Štrbském :o))). Větřík byl kvalitní. A tak alespoň procházka na lyžích Furkotskou dolinou.

Další obrázky zde


Pieps Vector, že by přelomový "pípák"?

Čtyři antény, GPS, a další........... Třebas už tento nástroj opravdu přiblíží případné vyhledávání v lavinách normální činnosti. Tedy ne že bych jej chtěl někdy v "hardparxi" využít.


Obertilliach, Východní Tyrolsko, 5.-12.3.2011

"Úkol zněl jasně", najít někde v Alpách, nejlépe v Rakousku nebo v Itálii, klidné místo, kde nejezdí české cestovky, kde si člověk trochu i zalyžuje, a kde je výběr skialpových výletů. A tak jsme "vygooglovali", resp. "vyberfexovali" Obertilliach. Děďinu zašitou v Lesachtalu, stranou od šíleností typu "Kítzbil", "Štůbaj", a podobně. Obertilliach žije ještě z velké části původním duchem, i když v každém třetím baráku je nějaké to ubytování (v každém druhém pak ještě stodola) a celkem je tam asi 5 hospod, z toho jeden bar pod deštníkem "SCHIRMBAR FLYINGHIRSCH" čili skoro jako "doma" hospoda "U JELEŃA" :o))).

Obertilliach není tak profláknutý také proto, že skistředisko obsahuje pouze jednu sedačkovou lanovku a 4 vleky, ale nahoře je pouze přírodní sníh!!!!!!!! V přímé dostupnosti od baráku, kde jsme bydleli, je 100km upravovaných běžeckých stop a nepřeberné možnosti skialpových výletů. Některé přímo z vesnice, k některým je třeba popojet autem nebo skibusem.

A tak jsme trošku "pošůchali" na pásech, vyjezdili jednu bodovou permanentku a zlehka zkusili i běžecké stopy. A autem trochu poznali okolí od Cortiny přes Lienz po Ketschach.

Genius loci Obertilliachu

Obertilliach

Na lyžích

Na lyžích

Rozhledy a výlety

Rozhledy a výlety

A celý souhrn ZDE


Na Raču, za posledním nalepením pásů na Velké Rači, 30.3.2011

Jednou takhle po "směně" odpoledne.......


V kosovce, Popradské Pleso, 1. - 3.4.2011

Pokus o skialpový výlet. Pravdou je, že sníh začínal až kilometr nad Vachterkou, a tak návrat od Hincového plesa pod Baštami a Satanem byl spestřen "nádherným" medvědím "chodníkem" kosovkou.


Velikonoční Vysoké Tatry, spíše symbolické, ale příjemné zakončení zimní sezóny (22. - 25.4.2011)

Pohodový velikonoční výlet do Tater za posledním sněhem. Bydlení jsme tentokrát zvolili v penzionu PARTIZÁN v Hornom Smokovci (strategická poloha kousek od "Horolezecké chaty" alias kdysi Polské krčmy). V sobotu jsme polyžovali v Lomnickém sedle (nejlepší byla "Francouzská mulda") a v neděli alespoň symbolicky po zbytcích sněhu "vyšůchali na pásoch" na Chatu pod Soliskom. V pondělí už lilo jak "z konve".


Vídeň, aneb, jak jsme byli "bajkovat" v srdci stařičkého mocnářství (3. - 6.7.2011)

DÁLE

Zdánlivá blbost, ale využili jsme tradičních svátků a zneužili nestálé nabídky počasí s tím, že když bude pěkně, půjdeme na kola do vídeňského lesa alias Wiennerwaldu, když škaredě prolezem trochu Vídeň. Stihli jsme obojí. Z kempu WIENA WEST je to do nejbližšího lesa, v tomto případě Vídeňského, asi 850m. A Wiennerwald poskytuje docela pěkné poježdění.


Bajkom k tajchom, aneb, jak jsme byli "bajkovat" v, kdysi téměř, srdci Uherského mocnářstvní (5. - 7.8.2011)

TUTOK ĎALEJ

Banská Hodruša byla kdysi "součásti" Banské Štiavnice, a ta byla kdysi (ca v 18. století) třetí největší město tehdejšího Uherska.....tolik k titulku. Prvotní myšlenka ( i když ve Štiavnických vrchších jsem už na kole byl) vznikla po "objevení" webu BAJKOM K TAJCHOM. Tu jsme utvrdili po přečtení "popularizačního" článku v jednom cyklomagazínu.

Bydlení v dřevěném srubu "TRAJDÁLKA" na konci Banské Hodruše nemělo chybu....klasická hospoda ca 500m, strategická poloha pro bajkování, solidní cena, fajn prostředí, neskutečná historie nejen Hodruše, ale také celého okolí spojená s dobýváním zlata, stříbra a podobných kovů.......

A proč zrovna na bajku? Každý určitě pochopí, až si projede přírodní "singly", kopírující staré historické "járky" které přiváděly vodu do mnoha "tajchov", pomocí které pak byly poháněny důlní mašniny, a to všechno již někdy v 17. století. Například ca 17 km téměř soustavného singlu vkuse po vrstevnici se jen tak nenajde.


Orava, víkend v Oravské Lesné a okolí (26. - 28.8.2011)

..........tak jsme "dobyli" Paráč (1325 m n.m.) :o))). Že přes Paráč (jeden z nejvyšších kopců nad Oravskou Lesnou) to nebude moc o ježdění, jsme celkom věděli, ale bylo to lepší. Z Paráče na východ přes Příslopec a Galánly, to už byl vyšší zážitek "bajkování" (pořád kolem 1100m) a nebýt aktuální místně rozježděnosti trasy, nebylo by nač si stěžovat. V Lomné (hle jaká názvová příbuznost) klasická slovenská hospoda a perfektní šotolinka kolem Bielej Oravy až zpět do Oravské Lesné.


Na MTB opět v Bale - Valle, 17. - 24.9.2011

FOTO ZDE

Podruhé jsme vyrazili na kola do okolí Bale (italsky Valle) tentokrát na celý poctivý týden. Prostor zbyl rovněž na Parenzanu, což je upravená stará železniční trať (poslední vlak jel v roce 1936) původně z Terstu do Poreče (Parenzy). Parenzanu jsme s logistických důvodů nejeli celou. Ale i těch 22km po rovce a mírně z kopce po šotolině a kamínkách, přes tunely a viadukty rozhodně stojí za to. Kolem Bale jsme najezdili několik desítek km především typických istrijských MTB tras. Tedy žádné šílené převýšení, ale za to šotolinky, singly, traily kolem moře a podobně.

Bydlení v Colone letos vůbec nemělo chybu. MobilHome jsme zabukovali až na konci, ale přitom 100m od moře, a v kempu ještě fungovaly i nějaké hospody. V Bale-Valle samozřejmě také :o))).

Video z ježdění je ZDE


Jednou takhle na podzim

Dále


Das bieriege bier, Rax, 14. - 16.10.2011

Diese

.....a tak jsme zase jednou vyrazili na RAX. Krásný podzimní víkend přímo vybízel k něčemu v "nejzašitějším" koutu Raxu, v Hinternasswaldu pod Habsburghausem. A na Habsburgahusu (horská to chata Alepenvereinu), s letos novými "peechtery", jsem ještě takovou "žranici" na večeři nezažil. Rovněž cestička Wildfährte (něco mezi lehounkým lezením a lehčí ferátou), kterou jsme se "vyškrábali" na náhorní plošinu Raxu, přesně odpovídala krásnému podzimnímu počasí a a tmosféře.


Świnica, polské Vysoké Tatry, 28. - 30.10.2011

TU KLIKNI

Využití českého svátečního pátku se ukázalo v polských Tatrách jako vysoce strategické. Na jedné personálně nejexponovanější částí hřebene v polské části Tater, přes Świnicu, jsme potkali celkem pouze asi 10lidí. Severní svahy Świnice již skýtaly téměř zimní podmínky (i mačky přišly vhod), zato na jižních svazích bylo nádherně a teplo. Směr jsme zvolili z Kasprowého (který jsme dobyli samozřejmě lanovkou) a pak hajdy po hřebeni do Zawratu a k přenocování na 5ku alias schronisko górskie w dolinie Pięciu Stawów Polskich. 5ka se zdá být jako jedna z nejpěknějších a nejpříjemnějších polských tatranských chat. V sobotu cestou dolů jsme rekognoskačně navšítvili ještě Schronisko Roztoka (taky fajn a stranou humbuku) a v Zakopaném jsme k přespání využili Dom turysty, tedy prý největší dřevěnou střechu na světě.


Kolem Trojmezí, jeden z oblíbených MTBvýletů "okolo komína", 6.11.2011

TUTOK JE VIDEO

Krásný travnatý výjezd na čiernianské Valy


Podzim, některé drobné výlety

TUTOK JSOU FOTKY

....a je tu podzim. Na kolo je už zima, na lyže ještě není sníh....tedy nezbývá než pěšky.


Vánoce ve Vysokých Tatrách, 22. - 26.12.2011, Starý Smokovec

FOTO ZDE

Tentokrát jsme tradiční vánoční pobyt ve Vysokých Tatrách mírně inovovali. Štrbské jsme vyměnili za Smokovec a penzion Litvor za Villu Kunerád. Letos počasí docela vyšlo, i když sněhu nebylo nic moc. A tak jsme si fajn zalyžovali v Tatranské Lomnici a na Solisku a na pásech si zašli rovněž na Solisko. Do dolin či výše to na skialpy moc nebylo, tedy, nahoru by to určitě šlo, ale kdo má jezdit po šutrech dolů? A tak jsme se alespoň na Vánoce prošli do Malé studené doliny.


Silvestrovská Malá Fatra, 31.12.2011

Poslední, spíše symbolické, nalepení pásů v roce 2011 za "standardního" malofatranského počasí :o)))


HOME