Campy a "štelplacy" - Slovensko

Pár poznatků a názorů na místa kde jsme již přenocovali či pobývali


Camping Belá Nižné Kamence

Oblíbený kemp v Malé Fatře nám sloužil k přenocování a pobývání již několikrát až mnohokrát.  Ať už jen tak, nebo když jsme zaučovali Connyho (to je náš pes) při spaní ve stanu a nebo také poprvé když jsme zkoušeli (ještě neupraveného) „vivaroviče“

Standard kempu je na vysoké úrovni a výrazně se již neliší od standardu na západ od našich hranic či v Chorvatsku.

Jediným nedostatkem snad je, že se rozkládá hned vedle cesty Žilina – Terchová, takže po ránu někdy bývá provoz aut trochu rušivější. Proto je lepší zvolit místo na straně u řeky.

www.campingbela.eu

***


Camping Slnečné skaly

Využívaný kemp pod Porubkou – známými skálami, a nedaleko Rajeckých Teplic. Je situovaný za řekou a skoro každý si může vybrat místo podle jeho vkusu. Standard je nižší než například v Belé Nižné Kamence, ale zdá se, že se postupně zlepšuje.

Někdy trochu více a nepochopitelně  "prudí“ majitel, ale dá se to přežít.

www.camping-raj.sk

***


Camping Divín (u přehrady Ružiná)

Do tohoto kempu jsme zavítali relativně náhodou při našich potulkách po Slovensku. Je to klasický „přehradní“ kemp, neoddělený od pláže a pohybu ostatních návštěvníků přehrady Ružiná. Takže v sezóně za pěkného počasí to tam musí být šrumec.

My jsme měli štěstí, neboť jsme do kempu přijeli po půldenním lijáku, takže bylo skoro prázdno, až jsme měli obavy, že neotevřou ani hospodu. (nakonec to dopadlo dobře). Na druhou stranu, je celkem „zababku“.

Zajímavé je ale nedaleké městečko, (či vesnice?) Divín + hrad.

/www.rekreacia.divin.sk/index.php/ubytovanie/stanovy-tabor-kemping

*


Tábořiště v Medzibrodu, Slovensko (vodácké tábořiště u Hronu ca 20km od Banské Bystrice proti proudu Hronu)

Klasika…. louka u řeky (bývá posekaná) s „kadibudkou“. Normální WC (i sprcha) k využití je v nedaleké hospodě, zde krčme, ca 300m, kde se platí rovněž 1EURo za osobu při využití tábořiště. Takže spíše ten "štelplac"

Hospoda je poměrně fajn (slovenská klasika) i nějaké to jídlo se tam dá pořídit.

**


Camping Pullman Piešťany (Slovensko)

Poprvé jsme jej „objevili“ náhodou (ještě bez „vivaroviče“) kdy jsme vyrazili na potulky na jeden den a bylo tak pěkně…a navíc v Piešťanoch právě zahajovali turistickou sezónu……že jsme přespali.Pullman je zřejmě oblíben caravaningovou komunitou, není velký, do města je to asi 1,5km. Příjemný majitel se kterým se dá v pohodě domluvit na lecčems.

Camping Pullman může být zajímavým východiskem na turistiku v Povážskom Inovci, a nebo také na Biele Karpaty.

V kempu je bufet a hned vedle bývá v létě otevřena pizzerie. Jinak hospod je kolem neurékom.

www.campingpiestany.sk

**


Camping Park Karpaty, Kuchyňa (Malé Karpaty)

Příjemný nový malý kemp, otevřený celý rok. Určený převážně pro „pohyblivá bydlítka“, ale stan se také vejde. Je vidět, že majitelé to baví a je to zřejmě také jejich hobby, jako vůbec aktivní život. Ostatně to napovídá i motto kempu „Relaxuj slobodne, Športuj slobodně, Ži slobodne“.

V okolí spousta možností na turistiku a bomba především na horská kola. V samotné Kuchyni jsou asi 4 hospody v některých se vaří.

Byli jsme tam v roce 2014 na sychravý podzim, a přesto jsme měli příjemný pocit.

www.campingparkkarpaty.sk/

***


Minikemp Šíp, Párnica

Příjemný nový malý kempík na zahradě domku v Párnici. Pro příjemné majitele je to také koníček, aspoň to tak vypadá, takže kempík je upravený, dřevo v krbu nachystáno, elekriku natáhnou. Hned za plotem je soustava rybníků.....a kousek na Malou Fatru na Šíp na Kubínky. V dědině dvě hospody, obchod....docela fajn.

My jsme tam přenocovali jednou v říjnu, a tak jediné malinkaté mínus je, že za plotem občas projede vlak.

WEB a "fejsbůček"

*** za příjemný přístup a prostředí


Vodácké tábořiště u Hronu v obci Kamenín

Úplně kouzelné místo. Obrovská louka u Hronu, sem tam nějaký strom či keříky. Na Velikonoce 2017 to bylo zcela luxusní. Chybí sociálky resp alespoň kadibudka a pitná voda přímo na tábořišti. Do jedné krčmy (v Kameníně) je to ca 2km, do druhé (Malá nad Hronom) ca 3km.

Východisko (autem) do neznámých kopců a vesniček v Maďarsku (nejen)

47.8779325N, 18.6627103E

*** být tam ta pitná voda, dám čtyři


Hodnocení

* Přespi a jeď dále

** Dá se pobýt i dvě noci

*** Vydržel bych i déle

**** Bomba

***** Takový není