Campy a "štelplacy" - Rakousko

Pár poznatků a názorů na místa kde jsme již přenocovali či pobývali


Camping Kohlhof Mühl (Pernitz, Rakousko)

V Pernitz jsem kdysi přespali v poměrně malém příjemném kempu kousek od centra. Podruhé jsme tam směle mířili, a hele na místě kempu stojí Billa. Kousek vedle v části Neusidl, jsme však našli další „kempík“ Kohlhof Mühl.

Rakouská klasika, tedy klid, kvalitní sociálky, atd., samozřejmě „natrvalo“ zaparkované přívěsy se zahrádkama…..:o))

Solidní východisko na opačnou stranu Hohe Wandu, částečně na Schneeberg a další okolní kopce. Rovněž tak může být zajímavý na kola, ty jsme tam sebou tedy nikdy neměli.

WEB

***


"Štelplac" (stellplatz) Kapellen an der Mürz

Klasický "štelplac" ve vesničce Kapellen nedaleko Muerzuschlagu. Výborné nástupiště za turistikou na Rax (z druhé strany), Schneealpy nebo Veitsch, a samozřejmě další možnosti. Rovněž na kola by se hodil. Je vybudován vedle původní železničky, takže hned vedle v bývalé nádražní budově je hospoda. Nejsou tu sociálky, WC je kousek v centru dědiny, ca 400m. Voda je, el.proud také. Platí se telefonickým přivoláním správce.

WEB

***


Stockham-camping (spíše štelplac)

Paráda, hned vedle původního starého statku, klídek, kopa možností na turistiku (tu nižší i vyšší), na MTB, atdatd. špičkové umístění a výhledy......tady

Ale ani "zaboha" neřeknu kde je, aby tam jezdilo co nejmíň lidí :o)))

****


"Štelplac" Ferlach

Klasický "štelplac" nedaleko centra obce, kousek od Rakousko-Slovinských hranic. Nocovali jsme tam jednou při návratu z Karawanek ze Slovinska. Částečně asfaltový a částečně šotolinový povrch. Opravdu jen k přespání, ostatně tak praví i vyvěšená pravidla . Placení je plně automatizované, od klasického poplatku, za vodu, za proud, prostě obdoba parkovacího automatu.

WEB

*


Volné tábořiště v Höllentalu (mezi Raxem a Schneebergem)

Známý a profláknutý plac v pěkném místě, ale......kde jsou ty časy, kdy jsme tam byli ca 4 dny skoro sami 1 auto a 1 stan. Dneska bych tam nazavítal ani náhodou, snad v zimě :o))). Stejně se tam už nedá vjet autem, ale to je asi dobré.....můj přístup k tomuto místu se změnil někdy v roce 2005, kdy jsme tam k večeru dorazili na již poměrně plný plac, horkotěžko našli nějaké solidní místo....a za chvíli se přihrnul autobus nějaké české cestovky (viz. foto), bez skrupulí vysadil kompletní osazenstvo, kteří obsadili....ve své podstatě už nebylo co, tak i místa za cestou a podobně, kde se ani tábořit nemá. On totiž celý Höllental je "vaseršucgebít", tedy chráněný vodní zdroj.

s přimhouřením oka *


Camping Langenwang (Štýrsko)

Zajímavý kempík v Langenwangu, obci kousek pod Mürzuschlagem. I když leží přímo uprostřed obce, je poměrně klidný...ono rakouská klasika, samozřejmě vytápěné sociálky, takže, když jsme tam jednou spali ještě ve stanu v pozdním podzimu, bylo to fajn :o)). Dobré východiko na Rax, Schneelpy, Veitsch a podobně. Kousek v dědině je fajn hospoda kde jsme jednou, právě za onoho podzim shlédli s místními štamgasty i Rakouskou ligu :o)).

WEB

**


Camping Putterersee

Příjemné místo kousek od Liezenu směrem na Schladming, jak napovídá název, u jezera Puterrer. Když jsme tam byli jednou v září, byl kemp poloprázdný, v sezóně bývá dost plný, je to možná tím, že není úplně drahý. Vhodné východiko na všechny možné strany...do Totes Gebirge, do Rottenmanner Tauern, ale je to kousek také do Schladmingu tedy například na Dachstein. Nad kempem se poměrně výrazně a nepřehlédnutelně tyčí krásný kopec Grimming.

WEB

***


Odpočívadla rakouského ASFINAGu u dálnic

Rakouská obdoba našeho ŘSD (obdoba je asi silné slovo a dehonestuje ASFINAG) v současné době vybudovala a dále buduje luxusní odpočívadla u některých svých dálnic. Primárně jsou asi určena pro odpočinek "kamioňáků", nicméně jsou pro všechny. Všechny samozřejmě mají čisté WC, mnohé sprchu (za 1EURo) a také wifi. Oproti běžným malým odpočívadlům jsou větší, takže se dá schovat před hlukem za řady stojících kamionů. Na přespání prostě luxus.

WEB

*


Hodnocení

* Přespi a jeď dále

** Dá se pobýt i dvě noci

*** Vydržel bych i déle

**** Bomba

***** Takový není