Campy a "štelplacy" - Chorvatsko

Pár poznatků a názorů na místa kde jsme již přenocovali či pobývali


Kamp Brajdi (Cres, Beli)

Malý lidový kempík pod městečkem Beli na počátku Cresu (od západu). Spali jsme tam jednou při naší asi první vícedenní návštěvě Cresu, kdy jsme tento ostrov začali "objevovat"

WEB

**


Camping Bijar (Cres, Osor)

Pěkný kemp u městečka Osor s perfektním "geniem loci". V Biaru jsme spali několikrát, pomalu se vylepšoval, vylepšoval...dnes již je docela dražší. Leží v perfektním borovicovém řídkém lese, takže i v sezónu jsme tam našli poměrně klidné placy. Naposledy jsme tam byli letos (2015) začátkem května, kdy tam bylo ubytováno ca 10 rodin či dvojic....paráda. Zdá se ale, že Biar trochu chorvaté "przní", ale to v současné době téměř každý druhý kemp, tím, že nahusto stavějí "mobilne hišice". Osobně nic proti nim nemám, v mobil homu jsme přebývali při našich cyklovýletech nedaleko Balle, ale v Biaru to mají fakt "nahusto"

WEB

**/***


Camping Baldarin (Cres, Punta Križa)

FKK kemp na "zašitém" poloostrově Punta Križa. I když velký (má i menší textilní část) vždy jsme tam našli pěkné místa, sice ne přímo u vody, ale v perfektním borovicovém lese. Vede tam asi 30km úzká cesta z Osoru, kdysi, když jsme tam byli poprvé byla z poloviny prašná. Poloostrov Punta Križa je perfektní na "objevování" malých opuštěných pláží a zátok. Notně jsme toho využívali při našich návštěvách, kdy jsme sebou měli kajaky.

WEB

***


Camping Mon Perin (Istrie, Bale-Valle) kdysi San Polo a Colone

Jednou takhle na konci léta, skoro na začátku podzimu, jsme uvažovali jak si trochu prodloužit léto. Porovnávali jsme mapu s internetem a našli kemp, resp. tehdy ještě kempy dva nedaleko Bale (Italsky Valle). Na Google Earthu jsme si okolí přiblížili co to šlo, namalovali si nějaké trasy o kterých jsme byli přesvědčeni, že jsou O.K. pro MTB, přenesli do GPSky, naložili kola a vyrazili.

Téměř úplně jsme se strefili, jak do terénu, tak do počasí...v kempu jsme si luxusně pronajali "mobilnu hišicu", protože na přelomu září a října může být v noci i zima a když člověk jezdí na kole, není nad to, protáhnout si tělo v posteli. Celá destinace je poměrně klidná, a opravdu využívána také pro MTBčka. No byli jsme tam 2x i s koly.

WEB

***


Camping Mali (Ostrov Krk, Baška)

Krk a speciálně Baška, je totálně profláknutá destinace. Ale zase Baška má nádherné okolí, kopce, lezení, turistika, kola a podobně. A tak jsme jednou takhle vyrazili do Bašky na Velikonoce. Doma jsme museli auto omést od sněhu :-) ......

Poznámka 2016: už jsme tam byli podruhé na Velikonoce

Byla sice zima, ale pár lidí, a po průjezdu z dálnice dolů k Rijece (nahoře bylo nějakých max. 5 stupňů) jsme s v Bašce dočkali i slunka.... Mali je malý soukromý kemp, spíše "štelplac" ale plně vybaven. Je "zaklíněn" do o mnoho většího polostátního kempu Zablače. Majitel Mali(ho) nechce asi pozemek pusti, vypadá to že ho to v pohodě živí. Taky se k hostům podle toho chová. Na Velikonoce jsme na uvítanou dostali velikonoční vajíčka a na odjezdnou perníky. V sezónu je tam ale mazec....to bych tam nejel.

WEB

*** tři hvězdy za okolí a jedině v mimosezónu, jinak by byla jedna


Kamp Lopari (ostrov Lošinj, Nerezine)

Chorvatská klasika střední třídy, jak co do velikosti tak vybavenosti. Ceny standardní, chorvatské. Ideální pro ty, kdo vyznávají raději aktivní pobyt, vhodné východisko na Osorščicu a další výlety, také na cyklo. Nedaleko je kouzelný historický Osor.

Kemp jsme využili v roce 2016 na Velikonoce při našem "tripíku" po velikonočních Kvarnerských ostrovech.

WEB

v mimosezónu možná i **/***


Hodnocení

* Přespi a jeď dále

** Dá se pobýt i dvě noci

*** Vydržel bych i déle

**** Bomba

***** Takový není

 

HOME