2010


PF 2010

PF2010


Malá Fatra, 21.2., letošní první "Révajka"

Po prvním letošním "neviditelném" výletu, o 14 dní později. V Révajce byly, na tu bídu, výborné sněhové podmínky.

Nejdřív mlha...... Pak už to bylo lepší. Z Révajovej dolinky  A tak dále


Na lyžích v Rakousku, 26.2. - 1.3., Schladming a Tauplitz

Za sněhem a relaxem jsme vyrazili na zkrácenou dovolenou, nebo prodloužený víkend "někam" do Štýrska, bez konkrétního programu. Ještě cestou jsme dovyřizovali ubytování v juhaszovém penzionu kousek od Schladmingu. A tak jsme po dlouhé době okusili "výhody" obrovského lyžařského regionu, tentokrát nad Schladmingem. Podruhé už tam nemusím, i když lyžovačky nepřeberné množství. Druhou půlku jsme prožili skialpováním se základnou v komorním středisku TAUPLITZ s fajn ubytováním na chatě rakouského Naturfreundu. Možností na skialpy jsou tam fajn, i když v našem případě bylo příšerné vedro.

Nad Schladmingem Ale okolí bylo krásné :o))    Nejvyšší dosažený bod Z Tauplitzalmu na Rottenmannertauern Linzener Tauplitzhaus (OEAV) a Gesuase Huetten hund Aramis na Lienzener Tauplitzhausu


O Velikonocích trocha skialpu, 31.3. - 5.4., Ankogelgruppe - Mallnitz

Průběžným odkládáním delšího zimního výletu jsme se dostali až do období Velikonoc. Nicméně, i když to nebylo, z hlediska počasí, úplně ideální, stálo to za to. Jako místo pobytu jsme zvolili Mallnitz v Rakouských Korutanech, vesnička či městečko ca 1200m vysoko, kde končí silnice a dále pokračuje jenom vlak. Bydlení v Haus(u) Hohenberger v zásadě nemělo nedostatky (Rudi Hohenberger jako majitel a provozovatel je vynikající). A tak jsme jeden den polyžovali v místním lyžařském středisku, kde oproti jiným, okolním, bylo minimum zblázněných lyžařů. Dále vyšlo na dvě příjemné skialpové tůry (Mallnitzer Tauern - Hagener htt. 2 448m a Romaten Spitze 2 696m) a jeden odpočinkový autovýlet po okolí. Zato nevyšlo na samotný Ankogel. Mallnitz je krásná vesnice se zajímavým "geniem loci". Někde tam prý kdysi vznikal (podle Rudiho) Rakouský Alpenverein a další podobné aktivity. Oblíbená hospoda v Mallnitz byla (prošli jsme skoro všechny klasické) Gemse Bräu. Určitě jsme trefili dobře, protože pod homepejdží hospody se skrývá lyžařská šůla a rovněž obsluha a nabídka nápojů byla na úrovni :o))) - Zde na webkameře - Gemse Bräu je ta snížená střecha vpravo. V Mallnitz nejsou rozhodně davy lidí a přitom nádherné možnosti v zimě a v létě.

Trasa sjezdu z Haggener htt.

Trasa výstupu na Romaten spitze

Ankogel přímo od Haus(u) Hohenberger Haus Hohenberger Tomáš, dle Rudiho Bulharský bojový pes  lilliputtano :o))) Směrem na Hagener htt. Před Hagener htt. Parádní prašan z Hagener htt. Trasy sjezdů z Hagener htt. (uprostřed) a Romaten Spitze (vpravo) Jeden z výhledů přímo od Hausu Hohenberger Odpočinek po sjezdu z Romaten Spitze Romaten Spitz. Záznam z GPS na Google Earth


Malá Fatra, 18.4.2010, asi poslední lyže na Fatře v této sezoně

.....ale nebýt čerstvého sněžení v týdnu, bylo by to spíše pasení ovcí. Tentokrát z kopce na kopec, tedy na Kriváň, Révajkou dolů a na Chleb.

V dubnu v Révajce na čerstvém sněhu


Tatry, 25.4.2010, Kasprowy wierch a okolí

Za posledním sněhem a nejbližším legálním skialpem. Do Zakopaného to nemáme daleko a tak jsme již po třech hodinách, od toho co jsme doma zavřeli garáž, (s pomocí auta, klasického "busiku" v Zakopaném a lanovky) seděli u pivka na vršku Kasprowego. Krátký hřebenový výlet směrem na západ jsme po čase vyměnili za sjezd na Halu Gasienicowou a výstup na Karb. Ale ty davy lidí..........

Rozlyžované Swinické sedlo Někde na Goryczkowej preleczi Na Karbu. Slunko pralo, jako sedlák cepem


Hohe Wand, 7. - 9.5.2010, The Dark Side Of The HW

"Oprášení" lana a podobných pomůcek na oblíbeném Hohe Wandu. Zvolili jsme jeho druhou, opačnou či odvrácenou stranu, konkrétně oblast Kleine Klause. Možná proto jsme tentokrát i trochu zmokli, ale to nejhorší jsme přečkali v malém posedu kousek od konce lezení. Medersteig, který jsme si zvolili, byl v první délce výhodnější pro použití ploutví a obdobných pomůcek a tak jsme počátek "obkolesili" klétrštajgem Naturfreundsteig. Zbytek pak již byla hohewandská klasika cest takového charakteru.

V Naturfreundsteigu 1 V Naturfreundsteigu A už v Madersteigu Téměř na vršku. Za chvíli začne pršet Na posedu Waldeggerhaus v dešti z posedu (přitaženo teleobjektivem). Závěrem jsme tam dali nějaké pivka a guláš


Weissensee, 2.-6.7.2010, Útěk před českým davem

Na profláknuté svátky umocněné ještě začátkem prázdnin jsme chtěli zmizet někde, kde člověk nezavadí o klasického českého turistu a podobně. A povedlo se. Vybrali jsme Weissensee, které máme již dlouho v zásobníku možných cílů. Weissensee není úplně klasické korutanské jezero. Leží ve výšce kolem 1000m a především jeho východní konec, kde jsme pobývali ve zdejším kempu, je téměř absoultně klidný z hlediska množství turistů a podobně. Trochu jsme popádlovali v krásné průzračně čisté vodě s nádherným okolím, využili zdejšího šíífu jako přepravního prostředku, a malinký výlet podnikli ve skupině Reissecku, kde nás vyvezl zajímavý vláček, který tu zřejmě zůstal z doby budování vodní elektrárny.

Weissensee ve směru od našeho kempu ....a opačně Na kajaku pod Kleine Steinwandem Goltsch (2010m). To nahoře  Na jezeře Skupina Kreuzeck z okolí Weissensee Šííf na Weissenesee Weissensee z lanovky na Naggler Alm Skupina Spietzegelu (2119m) přímo nad Weissensee Vláček k Beghotelu Reisseck (ca 2250m) Pod Riekentoerl (2525m) Vzadu kopa šutrů Reaisseck (2965m) Skupina Hohe Leier (kolem 2700m) s přehradou na Reisseck htt. Pohodička v kempu


Cres, 1.-9.8.2010, Letní relax s pádlováním na oblíbeném ostrově v Chorvatsku

DALŠÍ  FOTO  ZDE

Tentokrát bylo počasí tak akurát. Teploty nebyly příliš vysoké, a "konečně" jsme v Punta Križa zažili bouřku :o))). Cestou zpět jsme navšívili zajímavý "almfest" či "almtag" na Bürgeralmu v Hochschwabu.


Klapy , 29.8.2010, "dobytí" nevýznamného (ale krásného) vrcholu 653 m n.m.

PRO DALŠÍ  FOTO  KLIKNI  TU


Wielka Rycerzowa, 3.-4.9.2010, relaxační zkrácený víkend na oblíbené bacówce

DALŠÍ  FOTO


Bale-Valle, 28.9. - 3.10.2010, MTB prodloužení léta na Istrii

Co s tím už prakticky podzimním počasím? Nejlépe někde na jih............... a tak jsme jednoho deštivého odpoledne sedli doma ke Google Earth, v jedné vytipované lokalitě na Istrii nakreslili několik tras, které jsme považovali za vhodné pro MTB, a ty "nacpali" do gárminu. Strefili jsme se úplně přesně. Jak do počasí, tak do destinace a stejně tak do tras. Bale (Valle italsky) je krásné malé městečko né moc poznamenané masivním cestovním ruchem, obdobně je to s kempem (resp. kempy) kde jsme přebývali, a ještě lepší s možnostmi pro bajkování. Milovníci 1000metrových převýšení se sice neuspokojí, ale za celou dobu snad 10% asfaltu a to jen proto, že jsme se jednou potřebovali co nejrychleji dostat zpět do kempu. Šotolinky, kameny, singly, občas by člověk vzal za vděk i fuuulem.

 a nebo TU

Do Vodnjanu

Do Vestaru

Kolem Bale a Sv.Michala

 


První skialpy v nové sezóně, Velká Rača, 18.12.2010

Letos tedy nějak pozdě. Ale zase parádní prašan z Laliků po sjezdovce, zatím ještě nezprovozněné.

Další obrázky tutok

TUDY


Vánoční klasika na Štrbském plese, Penzion Litvor, 22. - 26.12.2010

Tak, tentokrát jsme na Litvoru byli z hostů úplně sami. Majitelé a jejich rodina a známí hráli těžkou přesilovku. Stejně tak sjezdovky, hospody a doliny na Štrbském a v okolí zely totální prázdnotou. Částečně za to mohlo určitě počasí. Ale právě kvůli tomu klidu tam přece jezdíme....!!! No né???

Další vánoční foto


HOME